Μεγάλη νίκη για τους Αγίους Θεοδώρους PDF Εκτύπωση E-mail
Κυριακή, 25 Νοέμβριος 2012 18:52

alt Παίζοντας παθιασμένα, οι Άγιοι Θεόδωροι κατάφεραν να πανηγυρίσουν μια πολύ μεγάλη νίκη με 4-2, επί της Θύελλας Πετρίου και ανέβηκαν αρκετά στη βαθμολογία.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν 1-0 με τέρμα του Νικολάου, ενώ πήγαν στο ημίχρονο με το σκορ στο 2-0, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Νικολάου, ο Μπακασέτας Β., προσπαθώντας να απομακρύνει, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει, Ζώη.

Στην επανάληψη, δεν άλλαξαν και πολλά πράγματα, καθώς οι Άγιοι συνέχισαν να πιέζουν και έφτασαν και στο 3-0 με πέναλτι του Γεωργακόπουλου.
Ο κορυφαίος παίκτης του ματς, Λευτέρης Νικολάου, ανέβασε το σκορ στο 4-0, για να μειώσει ο Βασίλης Μπακασέτας για τη Θύελλα, σε 4-1.
Το τελικό 4-2, διαμόρφωσε ο Κοσμάς, ενώ να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι με τον Αντωνίου, ενώ η ομάδα του Πετρίου, με τους Γιαννούλη και Κοσμά.
Οι Άγιοι Θεόδωροι, πήραν μια δίκαιη νίκη, κόντρα σε μια ομάδα που έχει τους ίδιους στόχους, αλλά αν και προσπάθησε από κάποιο σημείο και μετά, το κακό ξεκίνημα ήταν αυτό που στοίχισε.

ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ: Σταμέλος, Πάτρας, Δημητρίου, Καλογήρου, Διάσινος, Κακαβελάκης, Νικολάου, Λουκάς, Καραγιάννης, Γεωργακόπουλος, Αντωνίου
Έπαιξαν και οι: Μάστορας, Καλαϊτζής, Καρβέλης

ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΤΡΙΟΥ: Ζώης, Μητράκος, Πέζος, Λαφαζάνος, Σχοινοχωρίτης, Μανάβης, Μπακασέτας Β., Λεκουσιώτης, Κοσμάς, Τουρέ, Καραμάνης
Έπαιξαν και οι: Τσουμάνης, Γιαννούλης